بیمه دانا بیمه آتش سوزی

 بیمه دانا بیمه آتش سوزی

 بیمه دانا بیمه آتش سوزی
بیمه دانا بیمه آتش سوزی

بیمه آتش سوزی چیست؟

الف) آتش سوزی : ترکیب هر ماده با اکسیژن به شرط آن که با شعله همراه باشد آتش نامیده می شود .
ب) صاعقه : عبارت است از تخلیه بار الکتریکی بین دو ابر و زمین که بر اثر القاء دوبار مختلف بوجود می آید.
ج) انفجار : عبارت است از هر نوع آزاد شدن ناگهانی انرژی حاصل از انبساط گاز و یا بخار ، حق بیمه آتش سوزی بستگی به سرمایه مورد بیمه و نوع فعالیت مورد بیمه دارد.

تاریخچه بیمه آتش سوزی

بیمه آتش سوزی در طول سده های هفدهم تانوزدهم میلادی شکل گرفته است .آتش سوزی بزرگ لندن در سال ۱۶۶۶ زمانی بوقوع پیوست که وسایل اطفای حریق هنوز در مراحل ابتدائی بود و هیچ گونه پوشش بیمه آتش سوزی در جامعه متداول نبود . نخستین اداره آتش سوزی در انگلیس در سال ۱۶۸۰ تاسیس شد و متعاقب آن شرکت HAND IN HAND در سال ۱۶۹۶ و ادراه آتش سوزی Sunfire در سال ۱۷۱۰بوجود آمدند .آتش سوزی  بزرگ لندن باعث ایجاد شرکت بیمه Hamburger General
شد که هنوز وجود داشته و فعالیت می کند .با توجه به توسعه صنایع مختلف نیاز بیمه در جامعه بشریت بیش از پیش احساس شد.

خطرات تبعی تحت پوشش بیمه نامه بیمه آتش سوزی

بیمه گذار می تواند با پرداخت حق بیمه اضافی علاوه بر خطرات اصلی ، مورد بیمه را تحت پوشش خطرات تبعی نیز قرار دهد ، خطرات اضافی را می توان بشرح زیر نام برد :
۱.زلزله Earthquake:
این پوشش شامل کلیه خساراتی است که مستقیماً در اثر وقوع زلزله یا آتش سوزی ناشی از آتشفشان بوده و همزمان با حوادث مزبور ایجاد شده باشد .
۲.سیل Flood:
عبارت است از جریان ناگهانی آبهای سطحی خارج از مسیر طبیعی آن به علت بارش برف و باران ، طغیان رودخانه و یا شکستن سدها ایجاد شده باشد .
۳.سقوط هواپیما Air crash damage :
این پوشش شامل کلیه خسارات ناشی از سقوط هواپیما ، هلیکوپتر یا اشیاء ساقط شده (به استثنای بمب و یا مواد منفجره و سایر جنگ افزارهای جنگی دیگر ) است .
۴. شکست شیشه Plate Glass :
چنانچه شیشه در اثر عوامل خارجی ، شکسته شود این پوشش هزینه های وارده را جبران می کند .
۵. طوفان Storm و گردباد و تند باد
۶.ترکیدگی لوله آب و ضایعات آب ، برف و باران Damage By Watter:
به موجب این بیمه نامه خسارات ناشی از ترکیدگی تانکرها و لوله کشی و فاضلاب دستگاه های آبرسانی که در محل مورد بیمه نصب شده و همچنین خسارات ناشی از آب باران و ذوب شدن برف مشروط بر اینکه آب از طریق بام و یا گرفتگی لوله ها ، لبریز شدن آبراه ها و ناودان ها به محل مورد بیمه نفوذ کرده باشد ، تحت پوشش قرار می گیرد .
-۷دزدی با شکست حرز Burglary :
به موجب این بیمه خسارات وارده در اثر فقدان یا خراب شدن اموال بیمه شده ناشی از دزدی با شرط شکستن حرز به شرح زیر جبران می شود .
الف) پرداخت ارزش ریالی اشیاء مسروقه
ب) پرداخت ارزش ریالی اشیاء خراب شده غیر قابل تعمیر
ج) پرداخت مبلغ کاسته شده از ارزش اشیاء خراب شده قابل تعمیر
موارد ذیل دزدی با شرط شکستن حرز محسوب می شود :
الف) ورود دزد به محل مورد بیمه با تهدید و عنف
ب) ورود به محل مورد بیمه از روی دیوارها ، پشت بام و حصارها
شرایط بیمه آتش سوزی
۸-بیمه با شرط  اظهار نامه ای (شناور)Floating policy:
این بیمه نامه معمولاً برای موجودی انبارها با توجه به نوسان موجودی صادر و حق بیمه متناسب با میزان موجودی محاسبه می شود براساس این بیمه نامه بیمه گذار موظف است پایان هر ماه لغایت پانزدهم ماه بعد حداکثر موجودی مورد بیمه را طبق اسناد و دفاتر خود کتباً به بیمه گر اظهار کند .در صورت وقوع خسارت احتمالی ، حداکثر تعهد بیمه گر براساس ارزش موجودی اولیه مندرج در بیمه نامه  و یا آخرین اظهار نامه ارسالی است.
۹.بیمه با شرایط جایگزینی و باز سازی
تورم و افزایش قیمت ها موجب شده که قیمت ساختمان ها و ماشین آلات واحدهای صنعتی نیز به طور روز افزون افزایش یابد.لذا بیمه گذارانی که ساختمان و ماشین آلات آنها در اثر آتش سوزی از بین می رود قادر نیستند از محل خساراتی که از شرکت بیمه دریافت می کنند ، ساختمان و ماشین آلات از بین رفته را جایگزین و بازسازی کنند.
بیمه دانا با ارائه بیمه با شرایط جایگزینی و بازسازی به بیمه گذاران ، در صورتی که ساختمان و ماشین آلات آنها در اثر آتش سوزی و سایر خطرات تحت پوشش بیمه نامه از بین برود ، ارزش جایگزینی و تجدید ساختمان را پرداخت می کند مشروط بر آنکه مورد بیمه به ارزش واقعی بیمه شده باشد .این پوشش مخصوص ساختمان ها و ماشین آلات کارخانه ها است و موجودی ها را شامل نمی شود. 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما