بیمه آتش سوزی غیر صنعتی دانا

بیمه آتش سوزی غیر صنعتی دانا

بیمه آتش سوزی غیر صنعتی دانا ، توافقی است فی مابین بیمه گر و شرکت بیمه کننده که این توافق در قالب بیمه نامه متجلی می گردد. بیمه دارای انواع متفاوتی می باشد. در بیمه آتش سوزی و سایز بیمه نامه ها شرکت بیمه در ازای دریافت وجهی، متعهد می گردد با توجه به شرایط مندرج در قرار داد زیان های مالی شخص مذکور را در برابر خطرات احتمالی بر عهده بگیرد. بیمه آتش سوزی شامل خسارت های وارد شده بر ماشین آلات،تجهیزات، لوازم منزل، تجهیزات واحدهای صنعتی و کلیه اموال منقول و غیرمنقول می باشد.
بیمه آتش سوزی غیر صنعتی دانا
بیمه آتش سوزی غیر صنعتی دانا
بیمه های آتش سوزی عبارتند از :
الف) آتش سوزی : ترکیب هر ماده با اکسیژن به شرط آن که با شعله همراه باشد آتش نامیده می شود .
ب) صاعقه : عبارت است از تخلیه بار الکتریکی بین دو ابر و زمین که بر اثر القاء دوبار مختلف بوجود می آید.
ج) انفجار : عبارت است از هر نوع آزاد شدن ناگهانی انرژی حاصل از انبساط گاز و یا بخار ، حق بیمه آتش سوزی بستگی به سرمایه مورد بیمه و نوع فعالیت مورد بیمه دارد.

تاریخچه بیمه آتش سوزی
بیمه آتش سوزی در طول سده های هفدهم تانوزدهم میلادی شکل گرفته است .آتش سوزی بزرگ لندن در سال ۱۶۶۶ زمانی بوقوع پیوست که وسایل اطفای حریق هنوز در مراحل ابتدائی بود و هیچ گونه پوشش بیمه آتش سوزی در جامعه متداول نبود . نخستین اداره آتش سوزی در انگلیس در سال ۱۶۸۰ تاسیس شد و متعاقب آن شرکت HAND IN HAND در سال ۱۶۹۶ و ادراه آتش سوزی Sunfire در سال ۱۷۱۰بوجود آمدند .آتش سوزی  بزرگ لندن باعث ایجاد شرکت بیمه Hamburger General
شد که هنوز وجود داشته و فعالیت می کند .با توجه به توسعه صنایع مختلف نیاز بیمه در جامعه بشریت بیش از پیش احساس شد.

خطرات تبعی تحت پوشش بیمه نامه بیمه آتش سوزی دانا

بیمه گذار می تواند با پرداخت حق بیمه اضافی علاوه بر خطرات اصلی ، مورد بیمه را تحت پوشش خطرات تبعی نیز قرار دهد ، خطرات اضافی را می توان بشرح زیر نام برد :
۱.زلزله Earthquake:
این پوشش شامل کلیه خساراتی است که مستقیماً در اثر وقوع زلزله یا آتش سوزی ناشی از آتشفشان بوده و همزمان با حوادث مزبور ایجاد شده باشد .
۲.سیل Flood:
عبارت است از جریان ناگهانی آبهای سطحی خارج از مسیر طبیعی آن به علت بارش برف و باران ، طغیان رودخانه و یا شکستن سدها ایجاد شده باشد .
۳.سقوط هواپیما Air crash damage :
این پوشش شامل کلیه خسارات ناشی از سقوط هواپیما ، هلیکوپتر یا اشیاء ساقط شده (به استثنای بمب و یا مواد منفجره و سایر جنگ افزارهای جنگی دیگر ) است .
۴. شکست شیشه Plate Glass :
چنانچه شیشه در اثر عوامل خارجی ، شکسته شود این پوشش هزینه های وارده را جبران می کند .
۵. طوفان Storm و گردباد و تند باد
۶.ترکیدگی لوله آب و ضایعات آب ، برف و باران Damage By Watter:
به موجب این بیمه نامه خسارات ناشی از ترکیدگی تانکرها و لوله کشی و فاضلاب دستگاه های آبرسانی که در محل مورد بیمه نصب شده و همچنین خسارات ناشی از آب باران و ذوب شدن برف مشروط بر اینکه آب از طریق بام و یا گرفتگی لوله ها ، لبریز شدن آبراه ها و ناودان ها به محل مورد بیمه نفوذ کرده باشد ، تحت پوشش قرار می گیرد .
-۷دزدی با شکست حرز Burglary :
به موجب این بیمه خسارات وارده در اثر فقدان یا خراب شدن اموال بیمه شده ناشی از دزدی با شرط شکستن حرز به شرح زیر جبران می شود .
الف) پرداخت ارزش ریالی اشیاء مسروقه
ب) پرداخت ارزش ریالی اشیاء خراب شده غیر قابل تعمیر
ج) پرداخت مبلغ کاسته شده از ارزش اشیاء خراب شده قابل تعمیر
موارد ذیل دزدی با شرط شکستن حرز محسوب می شود :
الف) ورود دزد به محل مورد بیمه با تهدید و عنف
ب) ورود به محل مورد بیمه از روی دیوارها ، پشت بام و حصارها
شرایط بیمه آتش سوزی
۸-بیمه با شرط  اظهار نامه ای (شناور)Floating policy:
این بیمه نامه معمولاً برای موجودی انبارها با توجه به نوسان موجودی صادر و حق بیمه متناسب با میزان موجودی محاسبه می شود براساس این بیمه نامه بیمه گذار موظف است پایان هر ماه لغایت پانزدهم ماه بعد حداکثر موجودی مورد بیمه را طبق اسناد و دفاتر خود کتباً به بیمه گر اظهار کند .در صورت وقوع خسارت احتمالی ، حداکثر تعهد بیمه گر براساس ارزش موجودی اولیه مندرج در بیمه نامه  و یا آخرین اظهار نامه ارسالی است.
۹.بیمه با شرایط جایگزینی و باز سازی Replacemnt:
تورم و افزایش قیمت ها موجب شده که قیمت ساختمان ها و ماشین آلات واحدهای صنعتی نیز به طور روز افزون افزایش یابد.لذا بیمه گذارانی که ساختمان و ماشین آلات آنها در اثر آتش سوزی از بین می رود قادر نیستند از محل خساراتی که از شرکت بیمه دریافت می کنند ، ساختمان و ماشین آلات از بین رفته را جایگزین و بازسازی کنند.
بیمه دانا با ارائه بیمه با شرایط جایگزینی و بازسازی به بیمه گذاران ، در صورتی که ساختمان و ماشین آلات آنها در اثر آتش سوزی و سایر خطرات تحت پوشش بیمه نامه از بین برود ، ارزش جایگزینی و تجدید ساختمان را پرداخت می کند مشروط بر آنکه مورد بیمه به ارزش واقعی بیمه شده باشد .این پوشش مخصوص ساختمان ها و ماشین آلات کارخانه ها است و موجودی ها را شامل نمی شود.

فرم پیشنهاد و پرسشنامه بیمه آتش سوزی صنعتی/غیر صنعتی و انبار

انواع بیمه آتش سوزی دانا

 

شرکت بیمه دانا ارائه دهنده خدمات بیمه آتش سوزی منازل مسکونی، بیمه آتش سوزی غیر صنعتی، بیمه آتش سوزی صنعتی و بیمه آتش سوزی مرهوناتی می باشد.

فرمول بیمه آتش سوزی غیر صنعتی و نرخ بیمه آتش سوزی غیر صنعتی

 

با توجه به متفاوت بودن میزان سرمایه ،محل بیمه شده و نوع فعالیت کارمزد بیمه آتش متفاوت خواهد بود. فرض کنید سرمایه ای را که می خواهید مورد بیمه قرار دهید اگر ۲۰۰ میلیون باشد. و نرخ حق بیمه به عنوان مثال ۰.۲۷۶ در هزار باشد قیمت بیمه برابر ۵۵۲۰۰ تومان خواهد بود. این نرخ اعلامی جهت بیمه فروشگاه شما در برابر خطرات اصلی می باشد و چنانچه درخواست پوشش اضافی و مازاد نمایید به هزینه آن افزوده می شود.

  • این نرخ های اعلام شده از سوی بیمه دانا به عنوان نرخ های خام بوده و ۹% مالیات ر ارزش افزوده به این نرخ افزوده می شود. بنابراین نرخ بیمه آتش سوزی غیر صنعتی دانا از فرمول ارائه شده قابل محاسبه می باشد.
  • فرمول محاسبه حق بیمه آتش سوزی غیر صنعتی :  تومان ۵۵,۲۰۰ = ۲۰۰,۰۰۰,۰۰۰ × ۰.۰۰۰۲۷۶

    جهت صدور آنلاین بیمه آتش سوزی غیرصنعتی دانا می توانید به وب سایت بیمه آسایش تدبیر ایرانیان نماینده رسمی بیمه دانا مراجعه نمایید. جهت ثبت نام لازم است تنها فرم پیشنهاد  را به صورت آنلاین تکمیل نمایید تا فرایند صدور آنلاین بیمه آتش سوزی غیر صنعتی تکمیل گردد. بیمه نامه نیز به صورت پستی ارسال می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما